KONST / Litografier / Färglitografier 12713099
nr 1271 3099
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografier, 3 st, Stockholmsmotiv, Nytorget, Mosebacke & Malmgårdsvägen, Pt & 280-upplaga, bladets mått: 51x41 - 72x64 cm. Signerad
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
måndag 26 augusti 2019
kl 20:09:42
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Sven Lidberg
Läs mer om Sven Lidberg