KONST / Litografier / Färglitografier 12713099

nr 1271 3099

Sven Lidberg

(1929-2009), Sverige

Färglitografier, 3 st, Stockholmsmotiv, Nytorget, Mosebacke & Malmgårdsvägen, Pt & 280-upplaga, bladets mått: 51x41 - 72x64 cm. Signerad

Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.

måndag 26 augusti 2019
kl 20:09:42

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Sven Lidberg

Läs mer om Sven Lidberg